آموزش وردپرس قالب وردپرس قالب رايگان وردپرس درس وردپرس
8 برتری استفاده از پروژکتورهای LED – صنایع روشنایی الماس

1.طول عمر

پروژکتورهای LED بسیار با دوام هستند. در مقایسه با لامپهای حبابی استاندارد، LED ها با طول عمر و دوامشان شناخته شده اند. بطور میانگین این لامپها در مقایسه با لامپهای رشته ای، هالوژنی یا فلورسان ده برابر طولانی تر عمر میکنند. وقتی یک پروژکتورهای LED نصب می کنید، تا مدتها نگران تعویض آن نیستید. همچنین این لامپها ناگهان تمام نمی شوند بلکه بطور تدریجی کم نور می شوند و شما از رو به اتمام بودن نورشان آگاه می شوید. در کل، پروژکتور های LED باعث صرفه جویی در موارد متفاوت خصوصا برای صاحبان و مدیران استادیوم های بزرگ می شوند.
لامپهای شرکت الماس از تکنولوژی روز دنیا و استفاده از اجناس با کیفیت خوب شما را در این گام یاری می نماید.

2.دوستدار انرژی

با نصب این پروژکتور ها دیگر لازم نیست حباب ها پیاپی تعویض شوند. این امر به کاهش مواد زائد خطرناک کمک می کند. همچنین آنها برق کمتری مصرف می کنند. شما با استفاده از این پروژکتورها تا میزان 80 درصد هزینه ها را کاهش میدهید. در مجموع انتخاب بسیار خوبی از نظر میزان مصرف انرژی هستند.
به علت عدم استفاده از عناصری همچون جیوه و سرب در فرآیند ساخت لامپ ال ای دی، نگرانی در مورد استفاده از این لامپ ها وجود ندارد. همچنین نگرانی در مورد زباله های حاوی پسماند لامپ ال ای دی نیز وجود نخواهد داشت.
۹۵ درصد برق تولیدی کشور از طریق سوخت‌های فسیلی تامین می‌شود. سوخت‌های فسیلی گذشته از هزینه سنگین مالی که به دولت تحمیل می‌کنند، تخریب زیست محیطی سنگینی را هم به بار می‌آورند.
در ۱۰ سال گذشته فقط ۱۰ درصد از برق کشور از منابع سدهای آبی نیروگاه‌های بادی و خورشیدی کشور تامین شده است و بیشترین نقش در تولید برق کشور را، همین نیروگاه‌های مخرب طبیعت برعهده داشته‌اند. شاید با ترویج مصرف لامپ های ال‌ای‌دی‌ که به صرفه‌جویی در مصرف انرژی کمک می‌کنند، بتوانیم سهم این نیروگاه‌ها را در تولید برق را کمتر کنیم و از تخریب اقتصادی و زیست‌محیطی که ایجاد می‌کنند، بکاهیم.
کم مصرف بودن لامپ ال ای دی و بهره مندی از برچسب مصرف انرژی A+ ؛ امید‌ها به تحقق اقتصاد مقاومتی در زمینه مصرف انرژی را بالا برده است.
درحالیکه با توجه به استانداردهای جهانی، تنها حدود ۱۵ تا ۱۸ درصد انرژی برق تولید شده در کشور‌ها با روشن شدن لامپ‌ها مصرف می‌شود، در کشور ما با وجود تلاش‌های انجام شده برای کاهش مصرف انرژی، این میزان به حدود ۳۰ درصد می‌رسد. روی آوردن به لامپ‌های ال‌ای‌دی می‌تواند تاثیر چشمگیری در رسیدن به استاندارد جهانی در این زمینه داشته باشد.
لامپ‌های ال‌ای‌دی که نسل جدیدی از لامپ‌های کم مصرف هستند، با مصرف کمتر انرژی و صرفه‌جویی در مصرف برق، به ساختن محیط زیستی سالم کمک می‌کنند. ال‌ای‌دی‌ها نزدیک به ۷۵ درصد کمتر از لامپ‌های رشته‌ای انرژی مصرف کرده و حدود ۵ برابر بیشتر از آن‌ها عمر می‌کنند. همین اتفاق کافی است تا خرید ال‌ای‌دی‌هایی که بهایی بیشتر از دیگر لامپ‌ها دارند را نوعی صرفه‌جویی و پس‌انداز بدانیم.

3.تابش کم حرارت


یکی از معضلات بزرگ لامپ های حبابی رشته ای تبدیل انرژی الکتریکی به گرما است. گرمای تولید شده در فضای اطراف پخش شده و هدر می رود. پروژکتورهای LED تولید گرما نمی کنند و بیشترین صرفه جویی در مصرف برق را دارند. چون باعث ایجاد گرما نمی شوند می توانید از آنها در انبارهای سرد استفاده کنید.
متخصصان معتقدند نور LED می تواند تاثیرات شدیدی بر روی بینایی و خواب داشته باشد. از جمله اینکه باعث آسیب دائمی شبکیه چشم می شود. نور ال ای دی و چشم نورهای ال ای دی سطوح بالایی از تشعشع در نوار آبی شعاع نور رنگین کمان است که طی زمان می تواند به شبکیه چشم صدمه بزند.4.هزینه تعمیر و تعویض پایین


پروژکتور های LED مقاوم و با عمر طولانی هستند. از این رو کاربر زمان، پول و تلاش کمتری صرف میکند. حباب درون یک محفظه مستحکم و غیر قابل ترک قرار دارد و در مقابل ضربه مقاوم است.

5.کم خطر

پروژکتور های LED یکی از امن ترین گزینه ها هستند. یکی از دلایل آن عدم هدر رفت حرارت است که ریسک حوادث برقی و آتش را کاهش می دهد. دلیل دیگر نبود پوسته ظریف است. این پوسته نازک در سایر لامپها وجود دارد و بسیار شکننده است.
لامپ‌های رشته‌ای با اینکه نور بسیار زیبایی دارند، بیش از 90 درصد پولی را که برای برق آنها می‌پردازیم، به گرما تبدیل می‌کنند و در واقع آن را تلف می‌کنند. لامپ‌های کم مصرف، مصرف بسیار کمتری از لامپ‌های رشته‌ای دارند. اما لامپ‌های ال ای دی از لامپ‌های کم مصرف هم کم مصرف‌ترند. تقریبا می‌توان گفت که یک لامپ 9 وات ال ای دی از نظر روشنایی با یک لامپ 12 وات کم مصرف و یک لامپ 75 وات ال ای دی، برابر است.

6.تولید نور سفید درخشان


نور سفیدی که از پروژکتورLED تابیده می شود بسیار شبیه نور روز است. و برای دیدن و تشخیص بسیار مناسب است. وقتی از این پروژکتورها در استادیوم ها استفاده می شود،برای تماشاچیان این احساس به وجود می آید که روز است.

7.متاثر از تغییرات هوا و دما نیست

پروژکتورهای LED در مقابل تغییرات شرایط جوی و دما مقاومند. برخلاف سایر لامپها حتی در شرایط یخبندان هم مقاومند. این ویژگی آنها را برای انبارهای سرد مناسب میسازد.
لامپ‌های رشته‌ای با اینکه نور بسیار زیبایی دارند، بیش از 90 درصد پولی را که برای برق آنها می‌پردازیم، به گرما تبدیل می‌کنند و در واقع آن را تلف می‌کنند. لامپ‌های کم مصرف، مصرف بسیار کمتری از لامپ‌های رشته‌ای دارند. اما لامپ‌های ال ای دی از لامپ‌های کم مصرف هم کم مصرف‌ترند. تقریبا می‌توان گفت که یک لامپ 9 وات ال ای دی از نظر روشنایی با یک لامپ 12 وات کم مصرف و یک لامپ 75 وات ال ای دی، برابر است.

8. نبود تابش کربن، سرب و جیوه


جیوه و سرب در پروژکتور های LED استفاده نمی شوند. این لامپها هیچ گونه تابش مضری از جمله کربن ندارند. در نتیجه دوستدار محیط زیست و سلامت افراد مجاور هستند.


اطلاعات بیشتر


میزان اشعه فرابنفش لامپ‌ها بسیار کم است. اما به هر حال نورهای سفید لامپ‌ها از نورهای زرد آنها، اشعه فرابنفش بسیار کمتری دارند. در لامپ‌های کم مصرف و مهتابی، پس از اینکه بخار جیوه موجود در لامپ تحریک می‌شود و از خودش نور فرابنفش تولید می‌کند، این نور با گذر از لایه فسفر که در لایه داخلی شیشه لامپ قرار دارد، به نور مرئی تبدیل می‌شود. اگرکیفیت لایه فسفر روی شیشه لامپ کم باشد یا اینکه به مرور زمان در اثر ضربه فرو بریزد، اشعه ماورای بنفش، به صورت مستقیم وارد محیط خانه می‌شود. اشعه ماورای بنفش یک اشعه سرطانزا است.
در لامپ‌های کم مصرف و مهتابی، اساسا تولید نور از طریق تحریک جیوه اتفاق می‌افتد و جیوه یک فلز سمی است. در ساختار لامپ‌های ال ای دی نیز تا حدودی فلز سرب به کار رفته است. اما تفاوت اینجاست که با شکستن لامپ کم مصرف، جیوه موجود در آن وارد محیط می‌شود اما از آنجا که لامپ ال ای دی شکستنی نیست، به این راحتی سرب موجود در لامپ‌های ال ای دی، به محیط خانه وارد نمی‌شود.

Cresta Help Chat
با الماس لایت در ارتباط باشید